Forum XLT.fora.pl Strona Główna XLT.fora.pl
F o r u m X L T - Skarby, Eksploracja, Wykrywacze Metali..
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiana częstotliwości

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum XLT.fora.pl Strona Główna -> Porady i Wskazówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Van Worden
Administrator



Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 1002
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ziemia - Planeta Ludzi

PostWysłany: Śro 14:58, 08 Lut 2006    Temat postu: Zmiana częstotliwości

Witam!

Warto zauważyć, że zmiana częstotliwości (frequency) w XLT nie służy tylko eliminacji zakłóceń związanych z obecnością koło nas innego wykrywacza. Takie pewnie było założenie konstruktorów i tak to jest przedstawione w instrukcji, jednak ta funkcja ma dużo więcej zastosowań.
Ostatnio eksperymentowałem z tym troszkę i mogę powiedzieć, że rezultaty są mocno zachecające.
Im wyższą częstotliwość ustawimy, tym bardziej tracimy na zasięgu, jednak w zamian uzyskujemy bardziej płynny dźwięk sygnału wiodącego (threshold) co z kolei pozwala na podkręcenie PREAMPa.
Jednym słowem - jeśli Threshold daje nam fałszywe sygnały bo czułość (AC Sens.) ustawiona jest za wysoko, spróbujcie zwiększyć częstotliwość..
Warto eksperymentować z tą funkcją, zwłaszcza wtedy gdy działamy "na krawędzi" mocy XLT lub na wyjątkowo trudnym gruncie (np. plaża)..

Pozdrawiam

VW


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Śro 20:59, 08 Lut 2006    Temat postu:

Ja często odbierałem sygnały "z kosmosu" Smile przy fabrycznie ustawionej częstotliwości (ktoś kiedyś o tym pisał- mowa była o wadliwym sofcie)- czasami nawet wykrywacz wariował przez pół godziny.Opuściłem jedna jednostkę (albo podniosłem-nie pamiętam) Idea i wszystko teraz działa jak należy. Nie wiem skąd były te zakłócenia- może jakieś druty wysokiego napięcia, albo moja komórka. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
ralf08




Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 146
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dolnośląskie

PostWysłany: Śro 21:01, 08 Lut 2006    Temat postu:

To wyżej to ja, tylko się nie zalogowałem. Embarassed

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zenek




Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: przasnysz

PostWysłany: Czw 17:43, 09 Lut 2006    Temat postu:

Witam

Nie robiłem dokładnych testów jaki wpływ ma częstotliwość pracy na zasięg wykrywacza, ale jest faktem że przy częstotliwości ustawionej na 2 mogłem ustawić PREAMP na 15 i AC na 80 i wykrywacz pracował stabilnie - oczywiście MM wyłączone. Także moze coś w tym jest - a napewno warto próbować

pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum XLT.fora.pl Strona Główna -> Porady i Wskazówki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin